Temsil bölgesi: Türkiye

Altı yaşında ailesinin yönlendirmesiyle klasik piyano eğitimi almaya başlayan Ron Minis, daha sonra müzikal cephanesine elektro gitar ve davulu da ekledi. Klasik eğitimli bu genç müzisyenin gönlü rock`ın sert formlarındaydı. Kariyerinin ilk yıllarında punk, noise rock ve metal başta olmak üzere çeşitli projeler ürettikten sonra deneyimlerini piyano trio formatına taşıyarak kendi özgün sesini buldu ve bugün dünyayı dolaştırdığı müziğinin temellerini attı.

Kendi müzikal yolculuğunu esprili bir dille anlattığı `Slash Gibi Solo Çalmak İsterken Aileniz Size Piyano Eğitimi Aldırınca` gibi Youtube video`ları milyonlarca kez izlenerek viral oldu. Akustik piyanonun gitar olarak nasıl kullanılabileceğini gösterdiği bu video`lar Minis`e geniş bir küresel hayran kitlesi kazandırdı.

En son teknolojiyi ve ses efektlerini birleştiren müzikal maceralar Ron Minis için bir oyun alanı. Tabiri caizse tabanca gibi sapasağlam çalan bir piyano üçlüsü, piyanoya bağlı ses efektleri ve pedallar ile zaman zaman şova dahil olan distortion gitarla, `acımasız / vahşi caz` olarak tanımladığı müziği sahnede seyircinin de coşkusuyla birleşince ortaya ateş çıkıyor demek hiç de abartılı olmaz. Ron Minis`in konserleri dinamizmiyle tam nefesinizi kesecekken, yumuşacık melodilerle suni teneffüs yaptıran, cazdan punk`a, klasikten elektronik sound`lara uzanan sürprizli ve benzersiz bir deneyim sunuyor.

1 Eylül 2022`de son albümü `Smart Phones, Stupid People`ı yayınlayan Ron Minis, Ekim-Kasım 2022 ve Mart 2023`de trio`suyla Avrupa turnesinde olacak. 

RON MIRIS TRIO
Ron Minis: Akustik piyano, elektro gitar, efektler
Bar Philipowicz: Kontrbas
Yogev Gabay: Davul