Kosovalı müzisyen Enver Muhamedi doğup büyüdüğü ülkeye ithaf ettiği ilk solo albümü `Letter to K`i kısa bir süre önce yayınladı. Tenor saksofonda Batu Şallıel, trombonda Bulut Gülen, gitarda Tümer Uluçınar ve davulda Ekin Cengizkan ile birlikte kendisine eşlik eden Azerbaycanlı piyanist Etibar Asadli’nin bir parçası hariç, albümdeki tüm besteler Enver Muhamedi’ye ait. Enver Muhamedi’nin interaktif doğaçlamaların eşlik ettiği melodik bestelerde hayat bulan müziği; caz, klasik, folk ve dünya müziği tınılarının birlikteliği olarak tanımlanabilir.

`Letter to K` müzisyenin, savaş sonrası Kosova`dan Türkiye`deki hayatına uzanan yolculuğundan birçok duygu ve hatıra taşıyor. Bazıları yakın zamanlarda ve bazılarıysa daha önce yazılmış tüm besteler ise bu yolculuktan birer hikaye barındırıyor.

Sanatçının ilk bestesi olan `Beyond the Bridge`, Ibar nehri tarafından ikiye bölünen ve savaş sonrası  Arnavutların, Türklerin ve Boşnakların güneyde, Sırpların ise kuzeyde yaşadığ memleketi Mitrovica hakkında. `Inner song ` adlı parçasında ise yoğun ve çok hareketli müzik hayatının içsel yansımalarını paylaşıyor.  `Journey`, Kosova`dan Türkiye`ye yolculuğunu anlatıyor ve son bestesi `Once Upon a Time in Balkans` ise Balkan insanının taşıdığı umuda dair bir parça.

Enver Muhamedi 1994 yılında Kosova`nın kuzeyinde, bir dönem rock ve caz müziğin merkezi olarak anılan Mitrovica şehrinde doğdu. Müzik çalışmalarına ilkokulda klasik gitarla başladı ve lise yıllarında kontrbas ile devam etti. Bu dönemde klasik konser ve resitaller verdi. Lise yıllarında ayrıca Sırp ve Arnavut gençlerini müzik yoluyla bir araya getiren ve Hollanda Fontys Üniversitesi - Tilburg Rock Akademisi tarafından desteklenen Mitrovica Rock Okulu’na devam etti.

Her iki okuldan da mezun olduktan sonra Rock School`da bas gitar dersleri verdi. Bu esnada, Kosova ve Arnavutluk`ta pek çok caz ve rock  grubunda akustik ve elektrik bas çaldı.

2014 yılında İstanbul`a taşındı ve kısa sürede caz ve popüler müzik sahnesinde en çok aranan stüdyo ve eşlik müzisyenlerinden biri oldu. Caz bas eğitimine Bahçeşehir Üniversitesi Caz Akademisi’nde devam etti. İstanbul`a taşındıktan sonra Türkiye’de pek çok önemli caz festivali ve salonda farklı projelerle sahne aldı. Bunun  yanı sıra Priştine, Tiran ve Berat Caz Festivalleri, ReMusica Çağdaş Müzik Festivali, Leskovac Film Festivali gibi festivallerde yer aldı ve Zürih, Fribourg, Bern, Luzern, Basel, Tilburg, Breda, Lviv, Utrecht gibi şehirlerde konserler verdi.  David Friedman, Christo Rafalides, Michel Godard, Yotam Silberstein, Roy Paci, Giovanni Mirabassi ve Ron Thal gibi tatınmış isimlerle birlikte çalma şansı buldu.

Halen İstanbul`da yaşayan müzisyen, birçok caz projesinde yer alıyor ve aynı zamanda bas gitarist, geri vokalist, akustik gitarist ve aranjör olarak Türk hip-hop şarkıcısı Ozbi ile çalışıyor. Muhamedi ayrıca filmler, farklı orkestralar veya küçük yaylı toplulukları için müzikler yazıyor.