Şarkı ve söz yazarlığının yanı sıra, tasarım ve görsel sanatlar alanlarında da üretimleri olan müzisyen Deniz Taşar`ın müziğini tek bir türle ifade etmek mümkün değil çünkü onun içinde, dinleyip sevip hissettiği farklı tarzlar var ve o da tutkusu olan müziğin peşine takılmış giderken deniyor, deneyimliyor, kendini ve müziğini keşfediyor.

Kendine has vokal tavrı ve ses rengiyle Türkiye`deki caz vokaline yepyeni bir soluk getiren Deniz Taşar`ın müzik kariyeri, Robert Kolej orkestrasında başladı. Dört yıl boyunca orkestranın vokalistliğini yapan Taşar, bir yandan da tiyatro ve müzikallerde oynadı. `Onur Öğrencisi` olarak mezun olduğu Yıldız Teknik Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü`nde okurken, okulun müzik bölümü öğrencileriyle kurduğu gruplarla konserler verdi. Amerika ve Portekiz`de aldığı sanat ve iletişim tasarımı eğitimlerinin ardından İstanbul`a döndü ve okulunun caz bölümü öğrencileriyle Deniz Taşar Quartet`i kurararak ilk caz standardı yorumlarını kaydetti.

2013 yılında `Nardis Genç Caz Vokal Yarışması`nda birincilik, Akbank `JAmZZ`de `En İyi Yorum` ödüllerinin sahibi oldu. Bunların sonucunda Estonya`da Nomme Caz Festivali`nin düzenlediği `Uluslararası Genç Caz Vokal Yarışması`nda Türkiye`yi temsil etme hakkını kazandı ve Venedik Caz Festivali kapsamında sahne aldı. Aynı yıl grubuyla katıldığı `İKSV Genç Caz Yarışması`nı kazanarak İstanbul Caz Festivali`nde ve ardından da  Akbank Caz Festivali, Bozcaada Caz Festivali ve XJAZZ Berlin, İstanbul, Ankara ve İzmir`in programlarında yer aldı.

2016`da solo kariyerine hız vererek, Türkçe şarkılarından oluşan `Uykuda Bir Bulut` adlı ilk solo albümünü yayınladı. Söz ve müziği kendine ait beş şarkıdan oluşan ve Lin Records etiketiyle çıkan albüm, müzik yazarlarınca ve özellikle İstanbul caz müzik dünyasında övgüyle karşılandı. Aynı yıl, bas gitarist Şentürk Öztaş ile birlikte, duo projesi Songs From A Breeze`in `Chapter One` adlı albümü yayınladılar. Albümde yer alan İngilizce parçalarının sözleri de, aynı zamanda ortak besteci olan Taşar`a ait.

Snarky Puppy grubunun üç Grammy ödüllü yaratıcısı Michael League; caz müzisyeni, yazar ve tanınmış Filistin aktivistlerinden Gilad Atzmon, günümüz İngiliz caz dünyasının efsane saksofoncularından Soweto Kinch, New York`da yıldızı hızla parlayan klarnetçi Oran Etkin gibi dünyaca ünlü isimlerin yanı sıra; Türkiye caz sahnesininden birçok usta isim ve genç neslin önemli caz müzisyenleriyle çeşitli projelerde yer aldı.

İkinci albümünün ilk single`ı Onu Ona Ona Onu`yu dijital olarak yayınlayan Deniz Taşar, 2020`de çıkacak albümün çalışmalarını sürdürüyor ve konserlerinin yanı sıra yeni heyecanı seramik sanatında da üretimlerde bulunuyor.