NON-TURKISH SPEAKERS, PLEASE PRESS ENGLISH ON THE TOP LEFT.
 
Menajerlik, müzik, medya ilişkileri: Renkli İşler - ozlem@renkliisler.com
Oyunculuk Ajansı: Cast 33 - s.onat@cast33.com

-------------------------

"Oyuncu olma arzusu bir şekilde hep vardı içimde. İki yaşımda, annemle babam bir yerde yemek yerken, hoparlörden benim sesim gelirmiş, bakarlarmış ki sahnedeyim. Tiyatroya gittiğimizde de, bir anda ortadan kaybolurmuşum, ‘Beni de oynatın’ diyerek kulis kapısını çalarken bulurlarmış beni” diye anlatıyor Hayal Köseoğlu, bir arkadaşının kendisi hakkında yapmış olduğu belgeselde.

Hayal Köseoğlu ilk set tecrübesini, 1996 yılında ‘Zekiye’ karakterini canlandırdığı Mahallenin Muhtarları dizisinde yaşadı. Monitörde kendisine bakmadan oynaması gerektiğini bu çekimlerde öğrendi.

5 yaşındayken katıldığı ve ilk oyunculuk eğitimini aldığı Biloy Çocuk Tiyatrosu’nda sahnelenen Hansel & Gretel’de, rol arkadışıyla birlikte ellerindeki ekmeği yedikleri için ormanda kaybolunca, sahnedeki aksesuarların yenmemesi gerektiğini öğrendi.

Eğitimi sebebiyle biraz uzaklaştığı oyunculuk 2008 yılında, Lise 1’deyken tekrar hayatına girdi. ‘Pelin’ karakteriyle Aşk-ı Memnu’ya katıldı. Oyunculuğun onun için bir çocukluk hevesi olmadığını anlamasını sağlayan bu dizi, onun ilk ciddi set tecrübesi de oldu.

2011 yılında Hürrem Sultan’ın cariyesi ‘Nilüfer Hatun’ rolüyle Muhteşem Yüzyıl dizisine katıldı ama o tiyatro eğitimi almak ve okullu bir oyuncu olmak istiyordu. Önceliği eğitimine vererek profesyonel kariyerine bir süre ara verdi.

%100 burslu olarak kazandığı İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi - Drama ve Oyunculuk Bölümü’ndeki eğitimine devam ederken rol aldığı ve yönetmenliğini Ali Demirel’in yaptığı Anatolian Story klibi, daha sonra Imany’nin Don’t Be So Shy parçasının Filatov & Karas remix’ine gayrı resmi video olarak kullanıldı. Sözlerinin müstehcen olduğu gerekçesiyle RTÜK tarafından yasaklanana kadar Türk müzik televizyonlarının da sıkça yayınlandığı bu klip, sadece Youtube’da 2,5 milyona yakın izlendi.  

2016 yılında başrollerini Melisa Uzun, Su Kutlu, Akın Akınözü, İdris Nebi Taşkan ve Cankat Aydos ile paylaştığı Arkadaşlar İyidir dizisi, Show TV’de yayınlandı. O3 Medya’nın yapımcısı olduğu dizinin yaratıcı yönetmeni Zeynep Günay Tan, yönetmeni ise Deniz Koloş’tu.

Can Yılmaz’ın yazdığı ve yönetmenliğini Serdar Biliş’in yaptığı İş Sanat prodüksiyonu Fantastik Hikayeler Makinesi’nde; Ata Berk Mutlu, İbrahim Selim, Sercan Badur, Tuba Ünsal ve Yeliz Kuvancı ile birlikte oynayan Hayal Köseoğlu, Star TV’de yayınlanan İstanbullu Gelin dizisinde ‘Zeynep’ karakterini canlandırıyor.

MÜZİK
 
Müzik bütün bu süreç boyunca onun yol arkadaşı, yüreğindeki bir diğer tutku oldu.  İlk stüdyo tecrübesini 11 yaşındayken çıplak sesle kaydettiği Alicia Keys parçası Fallin’le, ilk profesyonel sahne deneyimini ise, 9 yıl sonra, 8 Mart 2012’de Ghetto’da gerçekleştirilen Adele Tribute konserinde, Vera’yla birlikte seslendirdiği Rumour Has It parçasıyla yaşadı.

İlerleyen yıllarda oyunculuk bölümünde aldığı müzik dersleri kulağını geliştirmenin ötesinde, ona sesini doğru kullanmayı öğretti. İçten gelen tutku ve yeteneğini daha da perçinleyen bu gelişim, ona profesyonel müzik sahnesinde de kapılar araladı. Türkiye’nin önde gelen caz müzisyenlerinden Tuluğ Tırpan, konser projelerinde ona da yer verdi.

Hayal Köseoğlu’nun en büyük arzusu; iki tutkusu, oyunculuk ve şarkıcılığı bir arada sergileyebileceği müzikallerde yer almak ve Türkiye’de müzikalin gelişmesine katkıda bulunmak. Hayallerinin peşinden giderken yaptığı çalışmalar, şarkılarını Türkçe’ye çevirdirdiği yabancı bir müzikal var. Bu çalışmalar, sözü ve müziği kendisine ait şarkılarla birlikte, profesyonel koşullar oluştuğunda gün ışığına çıkmak üzere, Hayal Köseoğlu’nun yaratım çekmecesinde bekliyor.

 
DİZİ
İstanbullu Gelin, 2017
Arkadaşlar İyidir, Merve, 2016
Muhteşem Yüzyıl, Nilüfer Hatun, 2011
Aşk-ı Memnu, Pelin, 2008 - 2010
Ruhsar (konuk oyuncu), 1997
Mahallenin Muhtarları (konuk oyuncu), 1996

TİYATRO
Fantastik Hikayeler Makinesi, Rüya, 2017
Hansel & Gretel, Gretel, 1997

KONSER
Tuluğ Tırpan & Serhat Kılıç - Atlantikli Yıllar @ ENKA, 2017
Figaro Goes Jazz @ Fulya Sanat & Hisar Kültür Merkezi, 2016
Adele DVD Gösterimi - @ Ghetto, Vera ile birlikte, 2012

REKLAM
Hairplus, 2016
Demir Yatırım, 1997

KLİP
An Anatolian Story - Yön: Ali Demirel, 2015