Temsil bölgesi: Türkiye

İngiliz elektronik müzik ikilisi Addictive TV `görülebilen` bir müzik yaratıyor. Yaptıkları çalışmalarda filmler ve  video’lardan aldıkları görüntü ve ses örneklerini, elektronik, hip-hop, drum`n bass ve rock temelli bir dans müziği yaratmak için kullanıyorlar. Hip-hop`tan ödünç aldıkları `kopyala-yapıştır` metodunu, kendilerine has tarzlarıyla kullanan ikiliyi The Guardian `Addictive TV hip-hop`un `scratch` felsefesini siber-punk çağa taşıyor` ifadesi ile tanımlıyor. Hem ses hem de görüntü örneklerini kolajladıkları çalışmaları, hayranlarına sadece bir DJ performansı ya da bir grafik şovdan öte, tamamen kendine has bir müzikal deneyim sunuyor.

Graham Daniels ve `mash-up guru` Mark Vidler`dan oluşan ikili, ilk kez 2005 yılında Mark`ın Rapture Riders adlı çalışması için bir araya geldi ve Blondie`nin Rapture`ı ile The Doors`un Riders on the Storm`unu remiksledi. ‘Mashed’ adını taşıyan albüm 2007 yılında yayınlandı. Graham ve Mark`ın film ve müzik için duydukları ortak tutku ile benzer VJ / mash-up / DJ kültürlerine sahip olmaları  ikiliyi bir araya ve şu an bulundukları noktaya getiren unsurlar.  FİLM REMIX`LERİNDEN SEÇMELER                

DJ / VJ PERFORMANSLARI 
Müzik ve görsel sanatları bir araya getiren çalışmalarıyla Addictive TV Paris`teki Pompidou Centre`dan, Şangay Modern Sanat Müzesi`ne, Barselona`nın ünlü kulübü Razzmatazz`dan, Tokyo Womb ve San Fransico`daki Mighty`ye kadar pek çok önemli organizasyonda kendilerini gösterme fırsatı bulan Addictive TV, 50`den fazla ülkede; Glastonbury Festival`inden, Texas`daki SXSW Festivali ve 2011`de Fransa`da gerçekleşen, 10.000 kişinin katıldığı, dünyanın en büyük `silent disco` etkinliği de dahil, iz bırakan pek çok performans gerçekleştirdi.

ORCHESTRA OF SAMPLES  
İkilinin eş zamanlı olarak turnede olan bir diğer projesi de ‘Orchestra of Samples’. Bu projede Addictive TV; Batı Afrika`dan, Güney Amerika ve Avrupa`ya, 20`den fazla ülkeden 200`ün üzerinde müzisyenin doğaçlama performansını filme aldı. Ardından çok farklı enstrümanlarla tarzları kaynaştırarak, aslında birbirleriyle hiç tanışmayan fakat ekranda müzikal bir bütünlük oluşturan uluslararası sanal bir süper-grup yarattılar.

AUDIO / VIDEO PRODÜKSİYONLAR, REKLAM
Adidas, EA Games ve Red Bull için reklam ve video uygulamaları hazırlayan ikili;  Paramount, Universal ve 20th Century Fox gibi film şirketleri için Iron Man, Fast & Furious ile Danny Boyle’un Oscar ödüllü Slumdog Millionaire`ine hazırladıkları alternatif fragmanlarla tasarımlarını sahneden ekrana taşıdı.

LA SOURIS VERTE (YEŞİL FARE) 
İkili Fransa, Epinal`deki "La Souris Verte" (Yeşil Fare) isimli mekandan aldığı sipariş doğrultusunda; mekanın yerine inşa edileceği eski sinemanın yıkımının ses ve görüntülerinden bir mix hazırladı ve inşaat esnasında performans sergileyen müzisyenleri kaydetti. Fikir; mekanın heavy metal’den rap müziğe, folk’tan dünya müziğine, geniş bir yelpazeye yayılacak olan program anlayışını yansıtmaktı.

TURN YOUR CITY INTO A SOUNDTRACK 
İngiltere’de J&B’nin siparişi üzerine Londra’nın seslerinden yaptıkları pilot remix.

X-FIGHTERS 2009 
Gerçek motorsiklet müziği...! Addictive TV`ye, Meksika`dan İspanya`ya kadar tüm 2009 Red Bull X-Fighters elemelerinin ses ve görüntü örneklerinden görsel / işitsel bir mix sipariş edildi. Red Bull, Londra Battersea elektrik santralinde yapılacak 2009 Dünya Finali tanıtımlarında kullandığı elektrik akımı görüntülerinin de bu mix içinde yer almasını istedi.

THE SIMS ADDICTIVE TV REMIX 

Dünyanın en önemli video oyun geliştirici ve yayıncılarından EA Games, The Sims 3 oyununun tanıtım remix’i için Addictive TV ile çalıştı. Katy Perry, Lily Allen, Depeche Mode, Junkie XL ve Adam Freeland gibi yıldızlar daha önce oyunun dili olan `Simlish` ile yazılmış bazı şarkılar kaydetmiş olsalar da, bu çalışma oyun içindeki seslerden oluşan ilk görsel / işitsel remix olma özelliğini taşıyor.