Stéphane Galland’ın, gelenekseli çağdaş bir yorumla sunan projesi LOBI, içinde yer alan müzisyenlerin farklı birikim ve tecrübelerinin bir araya gelmesiyle oluşan benzersiz bir sound’a sahip. Sınırları yok, ucu açık, peşlerine takılıp dünyayı dolaşabilirsiniz.

LOBI,  Kongo dili Lingalada hem dün, hem de yarın anlamına gelen bir kelime. Kökleri bu konseptte saklı olan LOBI Project; orijinal kompozisyonlar ve yeniden düzenlenmiş ‘geleneksel’ parçalardan oluşan çok yönlü repertuarı; geçmiş, şimdiki zaman ve geleceği müzikal olarak ilişkilendirme biçimi;  farklı kültür ve ülkelerden gelen müzisyenlerin kendi geleneklerini projeye taşımalarının yanı sıra, her birinin diğerlerinin eşsiz birikiminden besleniyor olması ve bütün bu faktörlerin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ve başka gruplarla karşılaştırılamayacak müzikal diliyle benzersiz bir proje. Rengarenk ama  kendine ait bir rengi de var.

LOBI Project her çalışta yeni deneyimlerle beslenen, yeni  keşiflerle zenginleşen bir serüven. Son yirmi yıldır Aka Moon Trio’nun üyesi olan sıradışı Belçikalı davulcu Stéphane Galland bu serüven için çevresine her zaman sahne ve stüdyoyu paylaşmak istediği müzisyenleri toplamış.  Galland’ın rüya takımı ; flüt sihirbazı Magic Malik, piyano büyücüsü Malcolm Braff, Bulgar akordeonunun kralı Petar Ralchev, Paco de Lucia’nın yol arkadaşı basçı Carles Benavent ve Türk perküsyonun tartışmasız üstadı Mısırlı Ahmet’ten oluşuyor.
 
KADRO

 
 
 
Malik Mezzadri / Magic Malik
Flüt / Ses

Değerli bir flütçü, şarkıcı ve besteci olan Magic Malik’in sanata genel yaklaşımının ardında doymak bilmez analitik bir zihin ve güçlü bir önsezi gizli.

www.beejazz.com
 
 
Malcolm Braff
Piyano

Piyano büyücüsü. Pagan inanışına sahip müzisyen, doğal güçlerle bezeli, coşkulu ve volkanik piyanistliğiyle dünya ve evreni birbirine bağlıyor.

www.malcolmbraff.net


 


 
 
Petar Ralchev
Akordeon

Bulgaristan akordeonunun ‘Kral’ı, virtuozite ve olağanüstü bir ustalığı zarif bir hassasiyetle birleştiren eşsiz bir müzisyen.

www.petar-ralchev.com


 

 
 
Carles Benavent
Bas gitar

Eşsiz ve devrimci bir çalış biçiminin yaratıcısı flamenko basının önde gelen ismi Carles Benavent projeye ritmik, armonik ve melodik açıdan orijinal ve kendine has bir tat katıyor.

www.carlesbenavent.info  
 
 
 

 
 
Mısırlı Ahmet
Perküsyon

Türkiye’nin tartışmasız perküsyon üstadı. LOBİ onun farklı geleneklere duyduğu ilgi ve yeni şeyler keşfetme arzusundan doğan tüm potansiyeli kullanmasını mümkün kılıyor. 

www.misirli-ahmet.com


 

 
 
Stéphane Galland
Davul

Benzersiz bir virtuoziteyle bezenmiş son derece orijinal bir çalış biçimine sahip olan Stéphane Galland sıradışı bir davulcu.

www.stephanegalland.com