Tanita Tikaram Türkiye Turnesi

Diğer Projeler

1988 yapımı ‘Ancient Heart’ albümüyle dünya çapında bir başarı elde eden İngiliz şarkıcı ve şarkı yazarı Tanita Tikaram, geçen seneki İstanbul konserinin gördüğü ilgi üzerine bir kez daha, bu kez mini bir turne için Türkiye’de.  Tikaram’a vokal ve gitarda Bryan Day, saksofon, klarnet ve flütte Martin Charles Winning ve kontrbasta Matthew John Radford eşlik ediyor.

Turnenin ilk ayağı olan Bursa’daki konserle harika bir başlangıç yapıyoruz. Niilüfer Belediyesi’nin ev sahipliğinde Fethiye Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konserin bütün biletleri tükenmiş, içerde 900 civarı Tanita Tikaram hayranı var. Twist In My Sobriety her çalınışında, bu kısa Bursa video’sunda göreceğinize benzer bir tepkiyle karşılanıyor.

İkinci durağımız Manisa. 3 saatlik yolculuğumuzun ana konusu nerede yemek yeneceği, sonunda kendimiizi kamyoncuların mola verdiği bir küçük lokantada buluyoruz,  neyse ki çok da memnun kalıyoruz. Tanita ve Beyler neredeyse her şeyin tadına bakıyorlar.Manisa konseri o güne ertelenen Fenerbahçe-Beşiktaş maçından biraz etkileniyor ama içerisi gerçek Tanita hayranlarıyla dolu. Konserden sonraki imza ve fotoğraf faslının neredeyse konser kadar sürdüğünü söylemek hiç de abartılı olmaz. Tanita’nın sabrı ve zerafeti ise hayranlık verici.

Ertesi gün İzmir’den İstanbul’a uçuyoruz, günümüz boş. Tanita geceyi erken bitiriyor, beyler ise İstanbul gece hayatının tadına varıyorlar.

Salı gecesi Dream TV’de canlı yayındayız. 5 parçayı canlı olarak seslendiriyorlar, aralarda ise program sunucusu İpek Atcan, Tanita ile sohbet ediyor.  


 
Ertesi gün Ankara için yola koyuluyoruz, yine iyi yemek peşindeyiz ve her durduğumuz yerde hayranlarla fotoğraflar çekiliyor. Otele hızlı bir giriş yaptıktan sonra soundcheck’e geçiyoruz. Tanita her zamanki  gibi yemeğini odasında alıyor ve konsere kadar dinleniyor, biz ve beyler ise Passage Pub’un güzel yemeklerinin tadına varıyoruz. Konser oldukça coşkulu, herkes yatağa mutlu gidiyor.Turneyi İstanbul’da tamamlıyoruz, ertesi gün erkenden uçacaklar, sonuna geldiğimize inanmak güç. Vedalaşıyoruz, herkes çok alışmış birbirine, gerçekten güzel vakit geçirdik. Bu kadar kaprissiz, uyumlu ama son derece profesyonel bir ekiple çalışmış olmak da bizim için ayrı bir keyif.Teşekkürler Tanita ve Beyler... Yakında tekrar görüşmek üzere...