Ebru: Kültürel Çeşitlilik Üzerine Yansımalar

Diğer Projeler


Haberlerimizi sosyal medyada takip ediniz

Sanatçı ve projelerimize dair güncel haberleri sosyal medya hesaplarımızdan izleyebilirsiniz. Sayfamızdan artık sadece sanatçı ve proje bilgilerimiz paylaşılacaktır ama eski haberlerimize ilgili sayfalardan ulaşmaya devam edebilirsiniz.
 
Facebook      Twitter      Instagram

Yoğun istek üzerine yeniden İstanbul`da

Attila Durak’ın Türkiye’deki çok kültürlülüğü belgeleyen Ebru: Kültürel Çeşitlilik Üzerine Yansımalar fotoğraf projesi, geride bıraktığı 11 Türkiye, 2 Amerika, 13 Avrupa ve 1 Ermenistan sergisinin ardından yoğun talep üzerine 4,5 yıl sonra yeniden İstanbul’da.

Claudia Roth Attila Durak`ı selamladı ve...

Türk Alman Dostluk Federasyonunu`dan politika dalında dostluk ödülü alan Alman Yeşiller Partisi eşbaşkanı Claudia Roth törendeki konuşmasında Attila Durak`ın Ebru kitabını referans göstererek Almanya`da da böyle bir proje yapılması gerektiğini söyledi. Yalçın Bayer`in Hürriyet gazetesindeki yazısını okumak için tıklayınız.

`Ebru` ile geç tanıştık

Ali Saydam`ın 20 Haziran 2011 Pazartesi günkü Akşam gazetesinde yayınlanan köşe yazısını okumak için tıklayınız.

Attila Durak NTV Canlı Ana Haber`deydi

5 Mayıs`ta Erivan`da Ebru: Kültürel Çeşitlilik Üzerine Yansımalar sergisini açan Attila Durak Türkiye`ye döner dönmez, deneyimlerini, sergi açılışı ve panelde yaşananları anlatmak üzere NTV Canlı Haber`de Can Dündar`ın konuğu oldu. Programın video`sunu izlemek için tıklayın. Haberi 43`30"dan itibaren izleyebilirsiniz.

Ermenistan`da Türkiyeli bir sergi

Attila Durak`ın gün ışığına çıktığı 2007 yılından beri Türkiye, Amerika ve Avrupa`da 26 kez sergilenen Ebru: Kültürel Çeşitlilik Üzerine Yansımalar fotoğraf sergisi üç yıllık bir çabanın ardından 5 Mayıs Perşembe günü Ermenistan`ın başkenti Erivan`da açıldı.

Ebru ve Attila Durak Gece Gündüz`de

NTV`nin kültür sanat programı Gece Gündüz Ebru`nun Ermenistan sergisini Attila Durak`la yapılan bir röportajla duyurdu. Programı buraya tıklayarak izleyebilirsiniz. Ebru haberi programın 11. dakikasından itibaren izlenebilir.

1 - 2 - 3 - 4