Yoğun istek üzerine yeniden İstanbul`da

Attila Durak’ın Türkiye’deki çok kültürlülüğü belgeleyen Ebru: Kültürel Çeşitlilik Üzerine Yansımalar fotoğraf projesi, geride bıraktığı 11 Türkiye, 2 Amerika, 13 Avrupa ve 1 Ermenistan sergisinin ardından yoğun talep üzerine 4,5 yıl sonra yeniden İstanbul’da.

‘Ebru: Kültürel Çeşitlilik Üzerine Yansımalar’ fotoğraf sergisi, projenin uzun soluklu destekçilerinden Balnak’ın sponsorluğunda, Beşiktaş Belediyesi tarafından sağlanan Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde açılıyor. Sergi 02-10 Aralık tarihleri arasında gezilebilir.

Türkiye’deki çok kültürlülük tartışmalarına yeni bir pencere açma hedefiyle yola çıkan ve izleyiciyi kendi deneyimleri üzerinden çok kültürlülüğü sorgulamaya, düşünmeye ve anlamaya teşvik eden proje, gün ışığına çıktığı 2007 yılından beri sergi ve panelleriyle yaklaşık 350.000 kişiye ulaşarak bir buluşma ve tartışma platformu oluşturdu, bireysel seviyede değişim ve farkındalığa sebep oldu. 

Ebru Türkiye’deki kültürel çeşitliliği görünür ve anlaşılır kılacak yeni bir dil arayışı. 4 yıllık bu süreçte bu dil, onu anlayanlar ve konuşanlar sayesinde çoğalarak gelişti. 2000 yılında başlayan bu yolculuk devam ediyor. Sabır, emek, anlayış ve sevgi ile yürünecek uzun bir yol.

Bu yolculuğa İstanbul’dan katılmak isteyenler için:

02-09 Aralık | Salı – Pazar | 10:30 – 19:00 (ücretsiz)

Beşiktaş Çağdaş
MKM  Uğur Mumcu Cad. No: 8 Akatlar        212.351 93 90212.351 93 90 | besiktascagdas@beltas.com.tr
Bir önceki sayfaya dönmek için tıklayınız